Повномасштабна війна суттєво вплинула на українську систему охорони здоров’я. За даними МОЗ, впродовж трьох років внаслідок ворожих обстрілів пошкоджені 1984 медзаклади, ще 301 – зруйновані вщент.
Зрозуміло, що така ситуація обмежує доступність медицини, особливо для населення прифронтових громад. Люди залишаються жити у безпосередній близькості до бойових дій, а в умовах перманентного стресу виникають та ускладнюються хвороби. Зазвичай своєчасно звернутися по допомогу їм просто нікуди, тому у критичних ситуаціях рятує військова медицина.
Так мешканка одного з міст Донецького регіону, під час чергового обстрілу КАБами, що лягли поруч з її будинком, відчула різке погіршення стану та знепритомніла. Гіпертонічний криз.
До передової хірургічної групи жінка була доставлена з порушенням свідомості до рівня коми, з неадекватним диханням та нестабільною гемодинамікою. Після надання усієї необхідної допомоги: проведення інтубації трахеї, встановлення назогастрального зонду, катетеризації центральної вени та сечового міхура, а також інфузійної терапії, медики передали пацієнтку евакуаційному екіпажу МОАС.
Під час транспортування наші фахівці забезпечували підтримку штучної вентиляції легень, нейропротективну терапію та корекцію артеріального тиску хворої, без ускладнень доправивши її до обласного центру для подальшого лікування.

