За даними Командування Медичних сил України частота бойових травм ока сьогодні досягає 8% і, на жаль, половина з них є проникними, що призводять до ускладнень та втрати зору. Фундамент для успішного лікування і збереження зору найчастіше закладається на початкових етапах надання медичної допомоги та своєчасною евакуацією до офтальмохірургічного відділення.
Військові лікарі та медики МОАС завжди роблять все можливе задля того, зокрема й у складних випадках з комбінованою травмою.
Днями до стабпункту доставили важкопораненого з множинними ушкодженнями: опіком обличчя, переломами ребер, осколковими ураженнями правого передпліччя, обох нижніх кінцівок та правого ока.
Медики стабілізаційного пункту доклали максимум зусиль, аби знеболити та зменшити наявні ризики – провели аналгезію, розпочали інфузійну терапію для корекції крововтрати та стабілізації тиску, виконали дренування плевральної порожнини, первинну хірургічну обробку ран із видаленням сторонніх тіл та забезпечили антибактеріальну профілактику.
Після стабілізації стану постраждалий був переданий команді МОАС для транспортування до спеціалізованого медичного закладу. Евакуаційна бригада, здійснивши повторний огляд пацієнта, рушила в дорогу, продовжуючи інтенсивне лікування та гемотрансфузію.
Чіткі та злагоджені дії реанімаційного екіпажу щодо забезпечення необхідного медичного супроводу під час перевезення призвели до позитивної динаміки життєвих показників.

