Skip to content Skip to footer

MOAS в обличчях: засновник Крістофер Катрамбоне

Цим дописом ми відкриваємо рубрику «MOAS в обличчях», аби розповісти про героїчну працю наших лікарів, фельдшерів та водіїв, які сьогодні ведуть відчайдушну боротьбу за життя на передовій. Праця кожного з них однаково важлива та цінна, а їхня відданість справі – це щось значно більше за фаховий обов’язок.
 
В першу чергу, варто зазначити, що MOAS в Україні – це бачення ситуації, небайдужість до неї, ініціатива та активна позиція засновника місії Крістофера Катрамбоне, завдяки якому з перших днів повномасштабного вторгнення і до тепер MOAS рятує важкопоранених, забезпечуючи їхню евакуацію із зони бойових дій до медзакладів країни.
 
Ще у 2014 році Крістофер, стурбований трагічною долею мігрантів, заснував компанію MOAS, придбав корабель та організував пошуково-рятувальну місію у Середземному морі, яка допомогла 40 000 біженців. Десять років потому він знову стоїть на варті життя – в найсмертоноснішому конфлікті у світі.
 
«Кількість загиблих і поранених жахає, але ми тут, щоб змінити ситуацію на краще. Завдяки нашій команді, вже десятки тисяч осіб отримали другий шанс на життя. Вважаю, що це промінь світла в темряві. Ті, хто сьогодні зі зброєю в руках захищають свою країну, свій дім та свій народ, мають обов’язково повернутися до родин, обійняти дітей та в майбутньому, коли ця жахлива війна закінчиться, долучитися до відбудови держави. Ось наше єдине бажання та наша мотивація. Саме тому ми так наполегливо працюємо і саме тому ми так пишаємося кількістю врятованих нами» – розповідає Кріс.
 
На рахунку MOAS вже понад 45 000 вдалих евакуацій! Щомісяця на утримання рятівного руху – служби з 50+ автомобілями швидкої допомоги на дорогах і 150 професійних лікарів, фельдшерів, медсестер і водіїв, витрачається понад 1 мільйон доларів, залучених Крістофером від іноземних донорів та партнерів.
 
Крістофер Катрамбоне до виснаження працює над процесом фінансування MOAS та майже не виїжджає з України, аби постійно тримати руку на пульсі. Він переконаний, що немає нічого вагомішого за збереження життів людей у найскрутніші для них часи.
 
Крістофер отримав вже безліч нагород, серед яких відзнака Міністра оборони України «Хрест пошани» та Подяка від Головнокомандувача Збройних Сил України Олександра Сирського, що свідчить про визнання важливості існування та діяльності місії MOAS в Україні.